marker Kde nás najdete?

Ahold, sídlící v nizozemském Amsterdamu, je přední maloobchodní prodejce potravin poskytující svým zákazníkům atraktivní poměr ceny a kvality nabízeného zboží. Společnost působí celkem v jedenácti zemích jako maloobchodní prodejce potravin. Akcie společnosti jsou obchodovány na nizozemské burze Euronext.

  • Společnost se zaměřuje na maloobchodní prodej potravin (1. nebo 2. pozice na trhu) a prodej po internetu.
  • Společnost provozuje široké spektrum formátů prodejen (od hypermarketů po malé samoobsluhy) a nabízí několik řad vlastních značek zboží.
  • Působí v jedenácti zemích na dvou kontinentech: v Evropě a Spojených státech.
  • Vlastní 3 500 prodejen, dalších 3 000 provozuje prostřednictvím společných podniků s partnery.
  • Zaměstnává 141 880 zaměstnanců.
  • Čisté tržby po celém světě: 28,2 miliardy amerických dolarů.
  • Cíl: pětiprocentní růst tržeb a pětiprocentní provozní marže.

Společnost Ahold vlastní několik velice silných maloobchodních značek na americkém trhu, jako jsou Stop & Shop, Giant Food of Landover, Giant Food Stores of Carlisle nebo přední internetový obchod s potravinami Peapod.

V Evropě je Ahold leaderem trhu v Nizozemsku, kde provozuje maloobchodní síť Albert Heijn, kosmetickou síť Etos a maloobchodníka s nápoji Gall & Gall. Společnost rovněž provozuje internetový obchod albert.nl, v němž si zákazníci mohou objednávat zboží všech tří holandských značek. Ve střední Evropě provozuje společnost Ahold supermarkety a hypermarkety Albert v České republice a hypermarkety Hypernova a supermarkety Albert na Slovensku. Vedle toho působí společnost i ve Švédsku, Norsku a Pobaltí prostřednictvím společného podniku se společností ICA. Rovněž vlastní prodejny v Portugalsku prostřednictvím společného podniku s firmou Jeronimo Martins.

Otevírací doba Od 07:00 do 22:00
Webové stránky www.albert.cz

Další obchody z kategorie potraviny

Všechny obchody